Współpraca z Brembo

Firma PROMESA współpracuje od 2005 r. z koncernem BREMBO. W 2011 r. była ważnym wykonawcą przy budowie nowej fabryki BREMBO w Dąbrowie Górniczej. Okresowo pracuje tam 20-25 naszych pracowników. Gdy dodamy do tego osoby wykonujące różne prace w istniejącej już fabryce to liczba ta wzrasta okresowo do ponad 50 osób.


Wzmocnienie konstrukcji hali – Usunięcie starych rygli, w celu umożliwienia przejazdu wózkom widłowym. Użyty materiał HEB 300.

Firma Promesa wykonała na terenie Brembo w Dąbrowie Górniczej wentylacje fi 1000 do maszyn śrutujących. W skład prac wchodziły obliczenia konstrukcyjne podpór a następnie ich przygotowanie włącznie z rurami wentylacyjnymi oraz montaż.
Na jednej ze śląskich hal produkcyjnych firma Promesa zamontowała 15-tonowy przenośnik lamelowy włoskiej firmy Savelli. Ze względu na ciężar, użyto 2 dźwigów. Przenośnik docelowo jest przystosowany do przewożenia gorących elementów metalowych.
Projekt, produkcja i montaż kanału wentylacyjnego do odprowadzania szkodliwych oparów powstających w procesie produkcji rdzeni do tarcz hamulcowych.
Dwie Śrutownice włoskiej firmy Pangborn Europe i Niemieckiej firmy Voegel zamontowano na terenie Odlewni BREMBO. Zdjęcia przedstawiają maszyny wstępnie zmontowane we Włoszech. Długość każdej z nich to 50m, wysokość 15m, szerokość 5m.